• 210
  • 0

Yüz şeklinin değiştirilmesi burun estetiği, boyun germe, çene düzeltme, göz kapaklarına uygulanan işlemler, kulak şeklinin düzeltilmesi gibi birçok işlemleri kapsar. Sizlerde bu durumlardan rahatsızlık duyuyorsanız estetikdoktorumuz.com’a başvuru yapmanız gerekmektedir. Yeni bir sen olmak, senin elinde…

Yüz Germe Kimlere Uygulanır?

Genç olmasına rağmen kaş ve göz yapısının aşağı düşük olmasından şikayetçi olanlar. Kişinin yaşı ilerledikçe yüzündeki sarkmaların, çizgilerin ön plana çıkmasından rahatsızlık duyan insanlara. Yüz şeklinin orantısından memnun olmayan kişilere yüz estetiği işlemi yapılır.

Yüz germe ameliyat öncesi dikkat edilmesi gerekenler…

Kan sulandırıcı ilaçların, bitki çaylarının ameliyat öncesi kesilmesi gerekir. Hastaların yaklaşık 20 günlük bir süreyi bu uygulama için ayırması yeterli olacaktır. Sigara kullanan hastalar 3 hafta öncesinde kullanmayı bırakmış olması gerekir. İyileşme sürecini en aza indirgemektedir.

Yüz germe ameliyat sonrası dikkat edilmesi gerekenler…

Hasta ameliyattan 2 gün sonra taburcu edilebilir. Cilt altında biriken sıvıların kolay dışarıya atılabilmesi için hastalara dren takılır. Direnlerin çıkarılması süresi gelen sıvının rengine ve miktarına göre değişiklik göstermektedir. Yaklaşık 48-72 saat sonra çıkarılır. Ameliyat sonrası buz uygulaması iyileşme sürecinin hızlandırır. Ameliyattan 2 gün sonra banyo yapılabilir. Şişlik ve morluklar 3 haftanın sonunda ortadan kalkabilir.

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
Sorunuz mu var? Hemen bize sorun