• 199
  • 0

Doğum yapmış veya kilo kaybı yaşayan kişilerde vücudun sıkılığının, hatlarının bozulması, sarkması vb. olası bir etkendir. Vücut şekillendirme adı altında kol, kalça, karın ve bel bölümünün daha genç bir görünüme sahip olması için yapılır. Güzel bir vücuda sahip olmak için kişinin şikayetçi olduğu bölgeye öncelik vermesi gerekir. Bu işlemler ameliyatsız ve cerrahi işlem olarak iki ana bölüme ayrılır.

Vücut şekillendirme kimlere uygulanır?

Vücut şekillendirme uygulaması, çeşitli nedenlerle vücudunun tek bir bölgesinin yada birden fazla bölümünün görünümünden rahatsızlık duyan kadın veya erkekler için uygundur.  Normalden fazla yağ kütlesi bulunan, vücudunda oluşan sarkmalar, bozulmalar için şekil verme niteliği taşıyan bir yöntemdir. Herhangi bir tıbbi sorunu olmayan 18 yaşını doldurmuş tüm kişilere yapılmaktadır.

Vücut şekillendirme hangi bölgelere uygulanır?

Vücudun yalnızca belirli bölgelerine uygulanabileceği gibi tüm vücudu da kaplayabilmektedir. Hastaların istekleri doğrultusunda işlem yapılmaktadır. En çok tercih edilen bölgeler;  karın bölgesi, kollar, bacaklar, genital bölge ve kalçadır.

Vücut şekillendirme operasyon sonrası…

*Genel anestezi altında uygulama yapılır.

*Ameliyat ortalama 4 ile 6 saat arası sürer.

*Yara yerleri yaklaşık dört hafta sporcu korsesi ile desteklenir.

*Tek bir ameliyatla birçok fırsat elde edebilirsiniz

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
Sorunuz mu var? Hemen bize sorun