MEME BÜYÜTME

Meme büyütme; Cerrahi işlem olarak yapılan bu uygulama kişilerin kendi göğüslerinden memnun olmayıp hacim kazandırmak şekil vermek adı altında yapılır. Meme estetiği, meme implantlarının kas altına yada meme dokusuna yerleştirilerek yapılan oldukça başarılı bir operasyondur. Sadece bununla da kalmayıp sırt ağrısı vb. şikayetlerle de hastalar karşımıza gelmektedir. Bu aşamadan sonra insanların özgüveni daha fazla yerine gelmektedir. Meme fiyatları kişiden kişiye farklılık göstermektedir.

MEME ONARIMI

Tümör, kist veya başka bir etkenle memenin alınması sonrası yapılan işlem meme rekonstrüksiyonu plastik cerrahi adı altında yapılan en başarılı ameliyatdır. Yeni teknoloji sayesinde doğal bir memeye benzerlik gösteren plastik cerrahlarımız yeni bir meme oluşturabilmektedir. Böylelikle hastanın psikolojik soruna ait bir dönem yaşaması ortadan kalkmaktadır.

MEME KÜÇÜLTME

Küçültme mamoplastisi (ayrıca meme küçültme ve küçültme mamoplastisi), büyük göğüslerin boyutunu küçültmek için yapılan plastik cerrahi prosedürdür. Kadının vücudu ile orantılı olan işlevsel bir göğsü yeniden oluşturmak için yapılan bir meme küçültme ameliyatında, göğüslerin işlevsel duyarlılığını ve emzirme yeteneğini sağlamak için kritik düzeltici husus, meme başı-areola kompleksinin (NAC) doku canlılığıdır. Göğüs küçültme ameliyatı için endikasyonlar üç yönlü – fiziksel, estetik ve psikolojik – göğsün, kadının öz imajının ve zihinsel sağlığının restorasyonu.

Düzeltici uygulamada, küçültme mamoplasti için cerrahi teknikler ve praksis, mastopeksi (meme dikleştirme) için de uygulanır.

Translate »
Sorunuz mu var? Hemen bize sorun