• 162
  • 0

Liposuction; Diyet ve spor sonrası eritilemeyen yağlar için uygulanabilecek bir yöntemdir. Genellikle kalça, popo, kol, bacak ve karın bölgesine yapılan bir işlemdir. Sıklıkla kilo alıp, veren kişilerde oluşabilen bu yağ birinkitisi size hiçbir zarar vermeden Liposuction ile kurtulabileceğiniz en kolay çözüm. Acısız, ağrısız bir şekilde yağlardan kurtulmak ne mümkün!

Liposuction kimlere yapılabilir?

Spor yada diyetle eritilemeyen inatçı yağlar için en tercih edilen işlemdir. Bölgesel incelmeyi ve vücut hatlarının daha düzgün hale gelmesini sağlayan  bir yöntemdir. Hemen hemen her yaş grubu için uygulanabilecek bir yöntemdir.

Liposuction ameliyata hazırlık ve sonrası ?

Liposuction ameliyatı genel veya lokal anestezi uygulanarak yapılabilir. Herhangi bir komplikasyon oluşmadığı sürece hasta 1 gün sonra taburcu edilebiliyor. Ameliyat sonrası oluşan ağrılar 3-4 gün sürmektedir. Ağrı kesici kullanılarak bu ağrıyı giderebiliriz.

Liposuction sonrası iyileşme dönemi ne kadar?

Operasyon sonrası mutlaka özel yapım bir korse kullanılması gerekir. Korselerin kullanımı 4 ile8 hafta arası değişmektedir. İşlemden bir hafta sonra hastanın dikişleri alınır. Uygulamadan 3-4 hafta sonra normal egzersizlere kaldığı yerden devam edebilir.

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
Sorunuz mu var? Hemen bize sorun