• 220
  • 0

Doğum yapmış veya kilo kaybı yaşayan kişilerde vücudun sıkılığının, hatlarının bozulması, sarkması vb. olası bir etkendir. Vücut şekillendirme adı altında kol, kalça, karın ve bel bölümünün daha genç bir görünüme sahip olması için yapılır. Güzel bir vücuda sahip olmak için kişinin şikayetçi olduğu bölgeye öncelik vermesi gerekir. Bu işlemler ameliyatsız ve cerrahi işlem olarak iki ana bölüme ayrılır.

Karın Germe Ameliyatı nedir?

Abdominoplasti olarak da bilinen karın germe ameliyatı bir çeşit estetik operasyonudur. Hamilelik döneminde alınan kilolar onun dışında çok fazla kilo alıp veren kişilerde sarkma, deformasyon meydana gelen bir durumdur. Kadınları çok fazla rahatsız edici bir durum haline gelmiştir. Zaman kaybı olmadan tek bir operasyon ile bu sorunlardan kurtulabilirsiniz. Genel olarak sezzeryan izi seviyesi olarak adlandırılan bölgeden yanlara doğru çizilecek bir çizgi üzerinden göbek deliği bölgesine kadar olan kısımda bulunan sarkık ve çatlamış deri alınarak göbek deliğinin yukarı kısmında kalan deri aşağı doğru gerdirilir. Göbek deliği de uygun pozisyona getirebilmesi amacıyla yeniden oluşturulur. Ameliyat sonucundaki kesiler estetik dikiş ile dikilerek hoş görünmeyen izlerin oluşumunu önler.

Karın Germe Ameliyatı ne kadar sürer?

Bu ameliyat kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Total Abdominoplasti olarak adlandırılan tam karın germe ameliyatı yaklaşık 3 ile 3,5 saat arasında değişkenlik göstermektedir. Geniş karın bölgesine sahip kişilerde bu ameliyat 4 saat sürmektedir. Mini karın germe ameliyatları ise 1-1,5 saat arasında yapılmaktadır. Ameliyat genel anestezi uygulanarak yapılmaktadır.

Karın Germe Ameliyatı İyileşme Süreci?

*Ameliyat sonrası kişinin hastanede kalma süreci 1 ile 2 gün arası değişmektedir.

*Ameliyat sonrası hastaya özel bir korse önerilir. 1 ay kullanılması zorunludur.

*Ameliyattan 3-4 saat sonra rekafetçinizin yardımıyla yürümeye başlayabilirsiniz.

*2-3 gün sonrası banyo yapabilirsiniz.

* Unutmayın kendinize vakit yaratın !

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
Sorunuz mu var? Hemen bize sorun