• 267
  • 0

Güzellik kavramı kişiden kişiye farklılık gösterse de dolgun, sıkı ve belirgin kalça bölgesi kadınları çekici kılan özelliklerden biridir. Hal böyle olunca da gün geçtikçe daha popüler hale gelen ve tabii ki en çok tercih edilen popo estetiği yöntemleridir. Zevkler ve renkler tartışılamadığı için, mevcut insan sayısı kadar farklı güzellik algıları da vardır. Ancak kadınlarda kalça, göğüs ve bel boşlukları uyum içinde olduğunda genel görünümün daha estetik olduğu tartışılmaz bir gerçektir.

Aslında çoğu kişiye göre dolgun ve kalkık kalça bölgesi kadınlığı ortaya çıkaran ve kadınları çekici kılan özelliklerden biridir. Üstelik son yıllarda popo bölgesinde bu bütünlüğü sağlamak için plastik cerrahiyi tercih eden sayısı da bulunmamaktadır. Kalça bölgesinin şekillendirilmesinde kullanılan teknikler ihtiyaca göre değişmektedir. Popo bölgesi genellikle yağ enjeksiyonu ve silikon implantlar olmak üzere iki yöntemle şekillendirilebilir.

“Brezilya Poposu Kaldırma” veya “Kendi Dokunuzdan Gelen Güzellik”; “Brezilya Poposu” yağ enjeksiyonu işlemi ile yapılır. Yeterli yağ dokusu yoksa silikonlar devreye girer. İşlemde liposuction yöntemi ile karın, basen, bel ve sırt bölgesinden alınan yağlar popoda daha kabarık ve net çizgiler oluşturmak için popoya bağlanır.

Yağlar enjekte edildikçe bölgeyi canlandırır ve şekillendirir. Yağ enjeksiyonu işleminin en büyük avantajı incelmeyi sağlamasıdır. Bu sayede popoda istenilen görüntü elde edilir ve bölgede kum saati görünümü elde edilir. Büyük cerrahi prosedürler kullanılmayan bu yöntem, kendi dokusundan elde edilen yağların kendi vücuduna enjekte edilmesiyle güvenilir bir şekilde çalışır ve alerjik reaksiyonlar göstermez.

Kalça büyütme için kullanılan bir diğer yöntem silikonlardır. Popoya uygun silikon implantlar son derece kalıcı ve tatmin edici sonuçlar sağlar. Popo silikon implantlar kas zarının altına, kas altına ve kas içine yerleştirilebilir. Yerleştirilen implantlar dışarıdan hissedilmez ve herhangi bir ağrıya neden olmaz. Postoperatif iyileşme süresinin bir hafta olacağı tahmin edilmektedir.

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
Sorunuz mu var? Hemen bize sorun