• 211
  • 0

Güncel hayatımızda adını sıklıkla duyduğumuz dudak dolgusu daha dolgun, daha gösterişli olmamıza yardımcı olan estetiksel işleme verilen isimdir. Dudakların içine ve çevresine enjekte edilerek yapılan bu işlem güvenilir uzmanlar tarafından yapılmaktadır. Sizler için buradayız..

Neden dudak dolgusu yaptırmalıyız?

Dudakların kendi şeklinden memnun olmayan kişilerin tercih etmesinden ötürü yapılan bir işlemdir. Yaş aldıkça kırışıklıkları artan veya ince dudak yapısına sahip kişilere uygulanabilen bir işlemdir. Yeniliklerden kaçmayın, kendinizle barışık olun.

Dudak dolgusu nasıl yapılır?

Burada dikkati Hyalüronik Asit çekmektedir. Dudak dolgusu için bize yardımcı olabilecek en büyük etken. Cilt için büyük önem taşıdığı bu dönemde dudak dolgusu için kullanarak cildin hyalüronik asit seviyesini arttırmaktır. Lokal anestezi yardımıyla yapılan bu işlem dudağa dolgunluk katmak, kırışıklıkları yok etmek ve yara izlerine iyi gelmesi amacıyla yapılmaktadır.

Dudak dolgusu uygulamasından sonra ne kadar sürede iyileşir?

Bu durum uygulanacak olan dolgu çeşidine göre farklılık gösterebilir. Ortalama 30 dakika süren işlemlerde kişi aynı gün taburcu edilmektedir. Uygulama hemen etkisini gösterir bazı kişilerde 2 veya 3 seans dolgu işleminin uygulanması gerekir.

Dikkat edilmesi gereken hususlar:


*Dudak hacminin iyi belirlenmesi gerekir.
*Sigara kullanan hastaların en az 1 hafta önce sigarayı bırakması gerekmektedir.
*Kıyafet seçiminiz uygulama sonrası sizi rahatsız etmeyecek türde olmalı.
*Alt dudağınız ile üst dudağınızın arasındaki uyum bozulmamalı.
*İşlem öncesi kan sulandırıcı bir ilaç kullanmamanız gerekir.

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
Sorunuz mu var? Hemen bize sorun