• 161
  • 0

Botoks; cerrahi işlem olmadan yapılması gereken bölgeye enjekte edilerek hücrenin yenilenmesini sağlayan bir işlemdir. Botoks sadece enjekte edildiği bölgede etkisini gösterir. Sistemik olarak tüm kaslara etki etmez. Bu enjekte sayesinde sinirlerin uyarılması ile birlikte 48/72 saat arasında kendini yenilemeye başlayacaktır. Botoks enjeksiyonu cildin yüzeysel kısmına etki etmektedir.

Botoks Hangi Amaçla Kullanılır?

Yüzdeki kırışıklıkların giderilmesi ve koltukaltı terlemelerinin tedavisinde kullanılır. Hem tedavi edici hem de koruyucu özelliği taşımaktadır. Ayrıca ter bezlerini bloke edici etkisiyle aşırı terlemeyi sonlandırır.

Botoks Nasıl Uygulanır?

Botoks enjeksiyon şeklinde uygulanır. İnsülin iğnesine benzeyen enjektörler kullanılır. Mimik kaslarının hareketlerinde azalma istendiğinde mimik kaslarının içine, terleme şikayetlerinin azalması istendiğinde ise deri içine enjeksiyon işlemi yapılır. Botoksun etki süresi 3 ile 9 ay olmakla beraber ortalama 6 aydır.

Botoks Enjeksiyonundan Sonra Bilinmesi Gerekenler !

Botoks enjeksiyonu ameliyatsız bir çözüm olduğu için iyileşme süreci daha hızlıdır. Operasyonun hemen ardından günlük yaşantınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Uzun süre eğilmeniz gereken hareketlerden uzak durmalısınız.  Etkisi 3-4 gün içinde ortaya çıkar. Yüzün tam olarak estetik hale gelmesi için ise bir iki haftalık süreye ihtiyaç vardır. 2 hafta içinde ilacın tam etkisi görülür.

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
Sorunuz mu var? Hemen bize sorun